Çorlu Hurdacı 0(506) 124 11 41 En Yakın Hurdacı

Üretimi yapılan, imal edilen ürünün fazlası, işlevselliğini kaybeden ve kullanım süresi tamamlanmış olan malzemeler hurda olarak tanımlanır. Makina yapımında, araba yapımında, elektronik cihaz yapımında ve daha birçok alanda arta kalan ve ihtiyaç duyulmayan artık malzemeler olabilmektedir. Hurdalar, neredeyse insan gücünün olduğu her alanda karşımıza çıkar.

İçindekiler

Çorlu Hurdacı

Fabrika alanları, sanayi alanları, otomotiv sektörü, araba tamir alanları, bina restorasyonları, bina veya inşaat yapımı, ev ve iş yeri gibi daha birçok alanda karşılaştığımız atık veya ihtiyaç fazlası malzemelerdir. Hurda malzemeler, sağladığı faydalar ile son dönemlerde önemini oldukça arttırmıştır. Böylelikle hurdacılık önemli bir sektör haline gelmiştir. Ekonomiye olan katkısı sayesinde popülerliğini devam ettiren hurdacılık sektörü, geri dönüşüm açısından da oldukça önem taşır. Sizde geri dönüşüme katkı sağlamak için atık, kullanım süresi dolan ve işlevselliğini yitiren hurda malzemelerinizi Çorlu Hurdacı firmamıza güvenle teslim edebilirsiniz.

Çorlu Hurda Metal Alan Yerler

Metal hurda, atık metal, metalik malzeme veya ürün imalatından geri dönüştürülmesi mümkün olan ve içerisinde metal bulunan herhangi bir ürünün birleşimi olarak karşımıza çıkan hurda çeşitlerinden biridir. İnşaat malzemeleri, ev araç gereçleri, otomotiv parçaları gibi malzemelerin yapımında hurda maddi olarak değerlidir. Hurda metaller, geri dönüşüm işlemi ile ayrıştırılarak yeni ürünlerin hammaddesi olarak kullanılır.

Hurda metaller, geri dönüşüm işlemi ile tekrar tekrar kullanılabilir yapıya sahip olmasından dolayı piyasada yüksek değere sahip olan bir malzemedir. Ayrı olarak diğer metallere göre daha değerlidir.İnşaat alanları, restorasyon alanları, elektronik cihazlar ve kablolarda sıklıkla kullanılan metal malzemeler, kullanım süresi dolduğu zaman genellikle çöpe atılmaktadır. Bu nedenle de malzemeler boşu boşuna israf edilmektedir. Çöpe atılmak yerine geri dönüşüme gönderilen metal malzemeler, yeni ürünlerin üretim aşamasında kullanılır.

Böylelikle gerek enerjiden gerek ise de maliyetten büyük miktarda tasarruf edilmiş olur. Çöpe atılan metal ürünlerin doğaya, suya, toprağa ve havaya karışması sonucunda çevremiz büyük ölçüde kirlenmekte ve doğamız büyük bir sorun ile karşı karşıya kalmaktadır. Atık malzemeler ile kirlenen su, hava ve toprak doğaya büyük zararlar vererek, birtakım olumsuz durumlar ile bize geri dönebilmektedir. Çevre kirliliğini korumak ve gelecek nesillere temiz bir doğa bırakmak için sizde hurda olarak nitelendirilen malzemelerinizi uzun yıllardır bu sektörde hizmet veren firmamız Çorlu Hurdacı’ya teslim edebilirsiniz.

Çorlu Hurdacı Firması

Bir metal malzemeyi, geri dönüşüm işleminden geçirmeden önce metalin demirli mi demirsiz mi olduğunun belirlenmesi gerekir. Bu işlemin belirlenmesi için bir mıknatısa ihtiyaç duyulur. Bu mıknatısın metale yapışmaması durumunda metal demirsiz metal olarak tanımlanır. Geri dönüşüm işleminde en değerli ve önemli hurda metallerdir. Demir dışı değerli olan ve yaygın bir şekilde tercih edilen hurdalar arasında ise bakır, pirinç, alüminyum, çinko, kalay kurşun ve krom hurdalar gösterilebilir. Bu hurda çeşitleri metal içermeyen ve korozyona dayanıklı bir yapıya sahiptir. Hurda malzemeleriniz için bir hurdacı firması arıyorsanız, işini en iyi şekilde yapan.

Çorlu Hurdacı Firmasını tercih edebilirsiniz. Hurda malzemelerinizin alımını yaparak, geri dönüşüm işlemi ile tekrar kullanılabilir hale getirmek için uğraşıyoruz. Sizde geri dönüşüme katkıda bulunmak için hurda malzemelerinizi Çorlu Hurdacı Firmasına teslim edebilirsiniz. Hurdalar hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çorlu Hurda Fiyatları

Çorlu hurda fiyatları, hurdanın miktarına ve kullanım durumuna göre değişiklik göstermektedir. Hurdalar, temiz bir doğa için önem verilmesi gereken en önemli malzemelerdir. İmalat yapılan alanlarda sık sık karşılaşılan imal artığı ürünler, çoğu zaman kullanılmayarak ziyan olabilmektedir. Ancak bu hurdaların bir hurdacı firmasına teslim edilmesiyle, geri dönüştürülerek sıfır ürün yapımında kullanılabilmektedir.

Firma ve markalar için önemli olan bu işlem, maliyeti büyük ölçüde azaltmaktadır. Böylelikle hem çevre kirliliğinin önüne geçilmiş olur hem de yeni ürünler için malzeme alımında ekstra bir maliyete gerek kalmaz. Elinizde bulunan metal hurda, demir hurda, çelik hurda, kurşun hurda, krom hurda, sarı hurda, bakır hurda, alüminyum hurda ve daha birçok hurda çeşidini Çorlu hurdacı firmamıza ücreti karşılığında teslim edebilirsiniz. Çorlu hurda fiyatları hakkında bilgi almak için sitemiz üzerinde bulunan iletişim numarası ile bize ulaşım sağlayabilirsiniz.

7/24 iletişime geçebilirsiniz