Ergene Hurdacı 0(506) 124 11 41

Hurdacılık, ihtiyaç fazlası olan veya işlevselliğini kaybeden malzemelerin geri dönüşüm işlemi sonucunda bazı gerekli işlemlerden geçerek yeni ürünlerin hammaddesi olarak kullanılmasını sağlayan bir iş koludur. Son dönemlerde önemini arttıran ve her geçen gün arttırmaya da devam eden hurdacılık, ekonomiye de büyük katkı sağlayan sektörlerden biridir.

İçindekiler

Ergene Hurdacı

Hurdacılık sektörünün faydaları;

  • Hammadde ihtiyacını büyük ölçüde azaltır.
  • İthalatı azaltır. Böylece ülke ekonomisine de katkı sağlanır.
  • Doğal kaynakların korunmasını sağlar.
  • Çevre kirliliğini önlemeye yardımcı olur.
  • Yeni üretilen ürünlerin yapımında enerji tasarrufu sağlanır.
  • Geri dönüşüm işlemi ile istihdam sağlar.
  • Üretim aşamasında enerjiden ve maliyetten büyük ölçüde tasarruf sağlar.

Ergene Hurdacı Bakır Hurda

Eski dönemlerden beri geri dönüştürülen bakır ve bakır alaşımları, geri dönüşüm işleminin ardından birçok yeni ürünün hammaddesi olarak kullanılmaktadır. Hurda bakır malzemelere birçok alanda rastlanabilir. Neredeyse hayatımızın çoğu alanında karşımıza çıkan bakır birleşimli malzemeler, geri dönüşüm işlemi için incelenir ve duruma göre geri dönüşüm işlemi yapılır. Hurda bakır malzemeler, doğrudan eritilebilir veya bazı durumlarda erimiş halde daha yüksek saflığa çevrilebilir. Bakır alaşımlarının da geri dönüştürülmesi mümkündür. Bu alaşım hurdaları temiz tutulmalı ve ayrıştırma işleminden geçmelidir. Bu işlem ile hedeflenen bütün alaşımların bilinmesidir. Bileşimi bilinmeyen hurda malzemeler eritilebilir ve bileşimini makine yardımı ile detaylı bir şekilde analiz edilebilir.

Bakır hurda, en fazla bulunan hurda çeşitlerinden biridir. Bakır hurda malzemeler, geri dönüşüm işlemi ile yeni ürünlerin yapımında kullanılmaktadır.

Ergene Hurda Alan Firmalar

Ergene hurdacı alan firmalar arasında, uzun yılların tecrübesiyle bu alanda hizmet veren firmamız da bulunmaktadır. Demir hurda, bakır hurda, metal hurda, çelik hurda, kurşun hurda, krom hurda, pirinç hurda, akü hurda, motor hurda olmak üzere birçok hurda çeşidinin alımını yapmaktayız. Ergene hurdacı ve çevresinde bir hurdacı firması arıyorsanız, güvenle firmamızı tercih edebilirsiniz. Güven metal olarak, bu yola çıktığımız ilk andan itibaren geri dönüşüme katkı sağlamak ve çevre kirliliğini önlemek için çalışmalar yapıyoruz. Hurdacılık sektörü adına yapılan çalışmalar, ülke ekonomisine de büyük katkı sağlamaktadır. Gelecek nesillere temiz bir çevre, doğal bir yaşam bırakmak, atık veya hurda malzemelerinizi toprağa, suya ve havaya karışmaması için bu malzemelerinizi bir hurdacı firmasına teslim edebilirsiniz.

Ergene En Yakın Hurdacı Yol Tarifi

Ergene hurdacı ve civarındaki hurda malzemeleriniz için Ergene hurdacı en yakın hurdacı arıyorsanız, bizi tercih edebilirsiniz. Hurda malzemeler, doğaya karışarak doğaya büyük zararlar verebilmektedir. Bu zararları önlemek, doğa kirliliğinin önüne geçmek için atık malzemelerin geri dönüşüm işleminden geçmesi şarttır. Geri dönüşüm işlemi ile hurda olan malzemeler, tekrar tekrar kullanılabilir. Yeni ürünlerin üretiminde hammadde ihtiyacını karşılamak için de yaygınlıkla kullanılan hurdalar, enerji ve maliyetten büyük ölçüde tasarruf sağlar. Sizde hurda malzemelerinizi ücreti karşılığında bir hurdacı firmasına teslim etmek ve ergene hurdacı en yakın hurdacı yol tarifi için firmamız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geri Dönüşüm İçin En Değerli Demir Dışı Metaller

Bakır 

Evlerde yaygın bir şekilde kullanılan tencere, tava gibi ürünlerin yapımında bakır metali kullanılır. Geri dönüşüm için büyük bir öneme sahip olan bakır, çok yönlü bir metaldir. Bakır, sıhhi tesisat boruları, klima üniteleri, elektrik kabloları, çatı olukları ve çatı malzemeleri olarak da sıklıkla tercih edilen metal türlerinden biridir. Bakır malzemeler, kullanım süresini doldurduğunda bakır hurda olarak kullanılabilir. Hurda çeşitleri arasında yer alan bakır hurda, geri dönüşüm için önemli bir yere sahiptir.

Pirinç 

Aydınlatma armatürlerinde, sıhhi tesisat armatürlerinde, kapı kollarında ve anahtarlarda yaygınlıkla kullanılan pirinç, genel olarak satı renkte bulunur. Pirinç, çinko ve bakırın kombinasyonu olarak kullanılır. Pirinç, musluk, su saati ve vana gibi alanlar olmak üzere çoğu sanayi ürününde kullanılan bir metaldir. Bu metallerin kullanım süresini tamamlaması durumunda hurda olarak tekrar kullanılması mümkündür.

Alüminyum 

Evlerde, binalarda ve daha birçok alanda yaygınlıkla bulunan alüminyum, geri dönüşüm işlemi ile tekrar tekrar kullanılabilir. İçecek kutuları, yiyecek ambalajları gibi ürünlerde de bulunan alüminyum, cephe kaplaması, iç ve dış kapı alanları, pencere çerçeveleri gibi alanlarda da kullanımı yaygındır. İşlevselliğini yitiren alüminyum malzemeler, hurda olarak tekrardan işlenerek geri dönüşüm ile yeni ürünlerde kullanılabilir.

7/24 iletişime geçebilirsiniz