Geri Dönüşüm Hurdası

Geri dönüşüm hurdası, geri dönüşüm sürecine tabi tutulabilecek ve tekrar kullanılabilir veya başka ürünlerin üretiminde kullanılabilecek atık malzemelerdir. Hurda metal geri dönüşümü, ömrünü tamamlamış ürünlerden ve yapılardan geri dönüştürülebilir metal malzemelerin geri kazanılması ve işlenmesi anlamına gelir; böylece yeni ürünlerin üretiminde hammadde olarak yeniden kullanılabilir. Bu hurdalar genellikle cam, metal, plastik, kağıt gibi malzemeleri içerir.

İçindekiler

Geri Dönüşüm Hurdası

Bu tür hurdaların önemi, en başta doğal kaynakların korunmasına ve çevrenin korunmasına katkıda bulunmasıdır. Ayrıca geri dönüşüm hurdaları, yeniden kullanılarak atıkların azaltılmasına ve sürdürülebilir bir yaşam tarzının teşvik edilmesine yardımcı olur. Bu nedenle, geri dönüşüm hurdalarının doğru şekilde toplanması, ayrıştırılması ve işlenmesi çevre ve toplum için önemlidir.

Bu konuda profesyonel hizmetleriyle tanınan Güven Hurdacı firmamız, hurda metal alım hizmeti sayesinde hem finansal bir teşvikin hem de çevresel bir zorunluluğun yerine getirilmesine yardımcı olur. Farklı hurda türlerini alırız, geri dönüşüm sürecine sokarız ve onlara yeni hayat kazandırırız. Diğer birçok malzemenin aksine metaller, özellikleri bozulmadan defalarca geri dönüştürülebilir. Çeliğin dünyada en çok geri dönüştürülen malzeme olmasının bir nedeni de budur.

Geri Dönüşüm Hurdası Çeşitleri

Geri dönüşüm hurda çeşitleri, geri dönüşüm tesislerinde işlenerek yeniden kullanılabilir hale getirilir ve kaynakların daha verimli kullanılmasını sağlar. Geri dönüşüm hurdası çeşitleri, genellikle malzemenin cinsine ve özelliklerine bağlı olarak değişir. Dönüştürülebilir hurda çeşitleriniz için bizimle 0506 124 11 41 numaralı telefonumuzdan iletişime geçebilirsiniz. Hizmet verdiği sektörde saygın bir yer edinmiş Güven Hurdacı olarak aldığımız en yaygın geri dönüşüm hurdası çeşitleri şunlardır:

  • Demir, çelik, alüminyum, bakır, pirinç gibi metal malzemelerin hurda hali olan ve geri dönüşüme tabi tutularak yeni metal ürünlerinin üretiminde kullanılabilen metal hurdası
  • Kullanılmış cam eşyalar, cam şişeler, cam kaplar gibi cam malzemelerin hurda hali olan ve geri dönüşüme tabi tutularak yeni cam ürünlerinin üretiminde kullanılabilen cam hurdası
  • Plastik şişeler, plastik ambalajlar, plastik oyuncaklar gibi plastik malzemelerin hurda hali olan ve geri dönüşüme tabi tutularak yeni plastik ürünlerinin üretiminde kullanılabilen plastik hurdası
  • Gazete, dergi, karton kutular, kâğıt ambalajlar gibi kağıt malzemelerin hurda hali olan ve geri dönüşüme tabi tutularak yeni kağıt ürünlerinin üretiminde kullanılabilen kağıt hurdası
  • Kullanılmış lastiklerin hurdalık hali olan ve geri dönüşüme tabi tutularak yer kaplaması ile lastik granüllerinin üretiminde kullanılabilen lastik hurdası

Geri Dönüşüm Hurdası Alımının Faydaları

Hurdaları, geri dönüştürülmeleri için almamızın birçok nedeni vardır. Bireysel satıcılar, üreticiler ve evimiz dediğimiz gezegenin hepsi bu sayede pek çok ödül almaktadır.  Geri dönüşüm hurdası alımının en büyük faydası, mali bir teşvik sağlamasıdır. ‌Fiyatlandırmamız, piyasa koşullarına ve diğer faktörlere bağlı olarak dalgalanabilir. Geri dönüşüm hurdası alımı yapan hurdacı olarak tehlikeli atıkları depolama alanlarından uzak tutarız.

Bir çöplükte birçok metalin dünyaya geri dönecek kadar küçük elementlere parçalanması uzun zaman alabilir; binlerce olmasa da yüzlerce yıl yer kaplamaktan başka hiçbir şey yapmaz. Kurşun ve cıva gibi bazı metaller tehlikelidir ve zamanla çevredeki toprağa ve suya karışabilir, bunun yerine güvenli bir şekilde atılması gerekir. Tüm bu nedenlerden ve daha fazlasından dolayı, bu tür atıkların çöp sahalarından uzak tutulması atıkları önemli ölçüde azaltır.

Geri dönüşüm, işlenmemiş hammaddelerle yeni ürünlerin üretilmesinden çok daha az enerji gerektirir. Connecticut Enerji ve Çevre Koruma Departmanına göre, tek bir alüminyum kutunun geri dönüşümü, 100 watt’lık bir ampulü neredeyse dört saat çalıştıracak kadar enerji tasarrufu sağlamaktadır. ‌Bu kadar yüksek enerji tasarrufu sayesinde tüketiciler, daha ucuz ürünler alırken sera gazı emisyonları da düşer. Yani bu gerçekten bir kazan-kazan durumudur.

Hurda alımı, yalnızca cüzdanınıza para kazandırmakla kalmaz aynı zamanda üreticilerin üretim maliyetlerini önemli ölçüde azaltmalarına olanak tanıyarak para tasarrufu da sağlar. Geri dönüşüm hurdası alımı, doğal kaynakların korunmasına yardımcı olur. Yeni malzeme üretmek için gerekli olan doğal kaynakların tüketilmesini azaltarak ormanların, madenlerin ve diğer doğal kaynakların korunmasına katkı sağlarız.

Geri dönüşüm endüstrisi istihdam yaratır ve geri dönüşüm malzemelerinin satışıyla gelir elde edilir. Ayrıca, geri dönüşüm malzemeleri genellikle daha ucuzdur ve böylece maliyetleri düşürür. Ne kadar küçük olursa olsun tüm geri dönüştürülebilir hurdaları değerlendirmek önemlidir. Adresten alım ve güler yüzlü, bilgili personelimiz her geri dönüşüm hurdası alma deneyiminin basit ve ödüllendirici olmasına yardımcı olur. Unutmayın, insanların desteklediği, geri dönüşümdür.

Geri Dönüştürülebilir Metal Neden Değerlidir?

Günümüzde hurda demir ve alüminyum metaller, yol ve köprü projelerinde, inşaat sektöründe ve otomobil, uçak ve diğer ulaşım araçlarının yapımında temel unsurlar haline gelmiştir. Günümüzde pek çok firmanın yoğun olarak kullandığı kaplar da hurdadan yapılmaktadır. Üretim için hurda metal kullanmak, yeni metaller yapmak için kullanılabilecek işlenmemiş cevherden çok daha ucuzdur ve doğal kaynaklarımızı çok daha az tüketir.

Çoğumuzun hurda metali var ama kullanmayı bıraktıktan sonra bile hâlâ değerini koruduğunun farkında olmayabiliriz. Hurda metal aslında geri dönüştürebileceğiniz en değerli ürünlerden biridir. Çünkü çok çeşitli tüketici ürünleri için yeniden kullanılır. Bu hurdaları Güven Hurdacı firmamıza teslim etmek size para kazandırabilir. Metalin aslında sınırlı miktarda bulunduğunu ve bu nedenle geri dönüştürülmesine güçlü bir ihtiyaç olduğunu unutmayın.

7/24 iletişime geçebilirsiniz